Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... neindeplinirea atributiilor de serviciu sau acord ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

neindeplinirea atributiilor de serviciu sau acord tacit?

buna ziua. as avea o intrebare daca politia este chemata pentru un jaf in desfasurare si acestia (politia) cand vin vin cu intarziere pornesc sirenele de la departare fara motiv, neavand obstacole tocmai pentru a avertiza jefuitorii si ba mai mult ii prind in flagrant si nu fac nimic cum se poate incadra aceasta actiune.?
depinde ce li s-a comunicat in legatura cu actiunea pe care o aveau.
nu cred ca politistii ar fi avut vreo intelegere prealabila cu faptuitorii.
probabil ca in momentul in care au fost anuntati nu li s-a spus ca este vorba de un jaf ci s-a exprimat cineva ceva de genul "cineva sparge magazinul x "
atunci poate fi vorba de un scandal ori despre distrugere...
daca au prins in flagrant si nu au luat masuri atunci este grav si ati putea sa faceti plangere impotriva lor.
Ce întrebare penibila pui. Când crezi tu în viata ta ca își risca polițiștii serviciul pentru jefuitori sau ca nu îl arestează dacă îl prind. Și ce drept ai tu sa judeci pe acei oameni?daca au aprins sau nu semnalele luminoase mai devreme așai mai târziu. Unde te crezi în America. Retard abuzat de polițiști cu traume