Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cand inceteaza cim? (pensie pentru limita de varsta)
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cand inceteaza cim? (pensie pentru limita de varsta)

Sunt asistent maternal profesionist,Am solicitat iesirea la pensie pentru limita de virsta,iar tinara care se afla la mine in plasament,va parasi aceasta forma de protectie inainte de sosirea deciziei de pensionare.Intrebarea este ;contrctul individual de munca se incheie,cind tinara paraseste forma de protectie sau poate continua pina la venirea deciziei de pensionare;cu alte cuvinte mai pot primi salariu pina la decizie?
Nu