Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Angajare dupa somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Angajare dupa somaj

Buna ziua,am somaj pana la sfarsitul lui aprilie.De la 01.o4. am primit oferta de angajare.Cum trebuie sa procedez ptr incheierea somajului.?
Si din cate stiu eu statul trebuie sa-mi de-a ceva bani ptr ca mi-am gasit de lucru mai devreme de incetarea somajului?
Daca ei nu spun nimic?, unde trebuie sa le "aduc aminte"....ptr a primii si acesti bani,ei nemiscand un deget ptr a-mi gasi un loc de munca.

Firma care ma angajeaza ce avantaje si dezavantaje are ca a angajat un somer? dar eu? parca stiu ,ca nu au voie sa ma dea afara pe o perioada de 2-3 ani?
Astept sa ma lamuriti in toate aceste detalii.va multumesc
Monica.
Multumesc mult