avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1769 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... de ce ?
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

de ce ?

am vorbit azi cu inspectorul de daune si mia zis ca acum trebuiesa astept sase prezinte la asigurari persoana care a produs accidentul .Amfost antrebat daca cel care e vinovat de accident mia dat pana acum vreun leu si am fost foarte mirat deaceasta antrebare eu nu am luat nici un ban de la nimeni am anteles ca dupa ce iau legatura cu el o sa ami faca o oferta .DE ce se procedeaza asa.Stiu ca nu o sa vina la asigurari pentru ca sa prezentat foarte greu si la politiela declarati daca nu vine ce se antampla.pot sal oblige legal sa vina sau ce sa fac sa grabesc lucrurile
Este vorba despre o constatare amiabila ?
nu.Am fost parte vatamata antrun accident si am deschis dosar de dauna am 18 zile de la iml
Dosarul penal s/a solutionat?
sa anceput urmarirea penala dar nu am fost la nici o instanta
Deci se afla inca in cercetare la politie?Daca raspunsul este da atunci latura civila o veti rezolva doar dupa solutionarea laturii penale sau odata cu aceasta in instanta de judecata

Alte discuții în legătură

Am deschis dosarul de dauna pentru vat corporala accident auto can cad dureazasolutionarea gilcrist1977 gilcrist1977 am avut un accident auto sunt parte vatamata am 18 zile iml am ramas cu un semn an frunte azi am deschis dosarul de dauna pentru vatamare corporala dar cu ... (vezi toată discuția)
Cu ce acte trebuie sa merg la asigurari gilcrist1977 gilcrist1977 am avut accident am 18 zile de la iml cu ce acte trebuie sa merg la asigurari sa ancerc sa ajung la o antelegere cu ei si daca mai pot ajunge la o antelegere ... (vezi toată discuția)
Cat dureazapana ce primesc un raspuns de la asigurari an legatura cu dosarul de dauna gilcrist1977 gilcrist1977 am deschis dosar de dauna la asigurari cam cat dureazapana ce primesc un raspuns am la dosar tot ce trebuie expertixa certificat iml anexa doi de la politie ... (vezi toată discuția)