Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia 392b
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia 392b

Buna ziua! Imi puteti comunica, va rog, cum trebuie completata aceasta declaratie (392b)? Mentionez ca va solicit un raspuns adecvat unuia care nu se pricepe deloc la aceste lucruri.
Este vreo problema daca nu am depus aceasta declaratie pana acum? Eu nu am stiut de ea, am aflat de la cineva.
Mentionez de asemenea ca sunt PFA, neplatitor de TVA.
Multumesc!
Daca totalul veniturilor pe anul 2010 se incadreaza intre 10.000 -35.000 euro la cursul BNR din 31.12.2010 atunci depuneti aceasta declaratie ,daca totalul veniturilor este sub 10.000 euro sau depaseste 35.000 nu se depune declaratia.
bluelagoon a scris:

Daca totalul veniturilor pe anul 2010 se incadreaza intre 10.000 -35.000 euro la cursul BNR din 31.12.2010 atunci depuneti aceasta declaratie ,daca totalul veniturilor este sub 10.000 euro sau depaseste 35.000 nu se depune declaratia.

Ba s-a modificat . Este vorba de a te incadra in intervalul 0 - 35.000 euro , respectiv 0 - 119.000 lei .