Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata

Buna seara,
La ce varsta pot sa ies anticipat la pensie,? mentionez ca am varsta de 47 de ani, am lucrat 6 ani in grupa I si 21 de ani in grupa a II a .
Multumesc anticipat
Reducerea este de 6 ani.Pentru barbat din 65,pentru femeie trebuie sa precizati luna si anul nasterii.