Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... reevaluarea mijloacelor fixe
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

reevaluarea mijloacelor fixe

Buna ziua,

Doresc un raspuns la urmatoarea intrebare, inspector de specialitate in cadrul Serviciului de Urbanism din primarie poate efectua reevaluarea mijloacelor fixe ? Mentionez ca nu este evaluator autorizat.
Multumesc
iuliurs, utilizator
Reevaluarea mijloacelor fixe se face in baza unui act administrativ al conducatorului. Se stabileste o comisie formata din cel putin 5 membrii din care unul este desemnat presedinte. Nu dvs, aveti aceasta calitate. A mai fost pe forum o intrebare asemanatoare . Acolo o sa gasiti mai multe pareri ale colegilor.