Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Export servicii SUA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Export servicii SUA

Buna ziua,

Suntem o firma de IT si facturam ore prestari servicii catre un beneficiar din SUA . Beneficiarul este o organizatie nonprofit neplatitoare de TVA.
Va rog sa imi spuneti daca factura de prestari servicii catre beneficiarul din SUA trebuie emisa cu TVA sau nu in romania . Avem drept de deducere a TVA-ului in romania ?
TVA-ul nu se aplica la export extracomunitar. Cititi de exemplu aici
www.avocatnet.ro/content/for...