Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pot sa cumpar?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pot sa cumpar?

am o casa cumparata pe legea 112 si pt drumul de acces platesc chirie. primaria nu vrea sa mi-l vanda. ce pot face ca as vrea sa-i despagubesc ca sa stiu k este al meu si ca il pot pava. sa fac actiune in instanta?
da, din cate stiu exista o prevedere prin care dvs aveti dr sa cumparati terenul aferent constructiei si supraf utila pt utiliz acestui imob.
e incredibil ca nu vor sa vanda drumul de acces de la poarta la casa. cat timp sa mi-l dea cu chirie dc imobilul e al meu?#-o
noisette, utilizator