avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu compensator 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu compensator 2011

Trebuie sa disponibilizez un numar de angajati (somaj) si nu stiu daca sunt obligata sa le mai dau un salariu compensator.Daca, da, care este cadrul legislativ?
Cel mai recent răspuns: dgnConsulting , Contabil 17:34, 11 Martie 2011
Cadru legislativ nu mai exista momentan (CCMUN).
Daca este prevazut salariu compensator in contractul de munca, contractul colectiv la nivel de unitate / ramura, atunci...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariu compensatoriu nagymj nagymj Buna ziua Asi dori sa intreb daca SRL este obligat sa plateasca salar compensatoriu daca trimite in somaj. Multumesc (vezi toată discuția)
Dsponibilizare si dreptul la compensatie mirela tuleu mirela tuleu Buna ziua, va rog spuneti-mi daca angajatorul mai este obligat prin lege sa asigure minim 1 salariu compensatoriu pentru salariatii disponibilizati(CCMUN 2010 ... (vezi toată discuția)
Salariul compensatoriu in cazul disponibilizarii iulaina iulaina Buna ziua! Astazi am semnat notificarea cf careia postul meu a fost restructurat si ca voi incheia activitatea cf cu art 68 CM. Ceea ce ma intereseaza este ... (vezi toată discuția)