Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Impozit minim pentru societate infiintata in ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Impozit minim pentru societate infiintata in septembrie 2010

O societate nou infiintata la 15 septembrie 2010 trebuia sa declare si sa plateasca impozitul minim pentru perioada pana la 01.10.2010?Era scutita?

In anul 2011 este obligata la plati anticipate ale impozitului pe profit?

Multumesc!
Nu trebuia sa plateasca impozit minim in 2010 pt ca soc infiintate in cursul anului erau scutite la plata impozitului minim pt anul infiintari.
Platile anticipate la imp pe profit intra in vigoare numai la 01.01.2012. In 2011 platiti impozit pe profit asa cum rezulta din calcule la fiecare termen de plata a acestuia.
Va multumesc,

O zi insorita,va doresc.