Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Vatamare corporala art 184 alineatul 1 si 4...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Vatamare corporala art 184 alineatul 1 si 4...

Am fost implicat intr-un accident de circulatie acum 2 ani de zile ... mi-a fost data sentinta 6 luni de suspendare si plata in cooperare cu firma de asigurari. intrebarea mea este ... Permisul de conducere imi va fi anulat sau suspendat?? Ptr k toata lumea are pareri diferite
PS: victima a avut cca 120 de zile de ingrijiri medicale
Buna ziua
Eu personal nu sunt specialist in domeniul penal dar am fost implicat intr-un accident rutier ca victima iar soferul care ma lovit avea si o alcoolemie de 2.8 g/l in sange este cercetat penal si as dori sa ii suspende permisul fara a avea drept de reexaminare pentru obtinerea permisului de conducere. As dori ca toti cei care produc accidente rutiere grave sa nu mai poata sa sofeze si sa faca si inchisoare
O zi buna