Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar Penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar Penal

Buna ziua,

Am si eu o problema,
Un prieten de al meu a fost intr-o incurcatura si implicit implicat intr-o problema penala. A fost acuzat de furt calificat si condamnat de judecatorie la 3 ani cu executare care i-a suspendat si 6 ani cu incercare, apoi procuratura a facut recurs.
Ideea este ce ar putea sa faca la apel. Multumesc.
Să-şi ia un avocat. Situaţia se poate schimba.
Fiti mai clar.
A primit trei ani cu suspendare?
Ideea este sa faca si el recurs, dar nu de capul lui ci impreuna cu un avocat.
Bafta!

Dar din cate am citit in dosar si sentinta care ia dat-o a primit 3 ani cu suspendare si 6 cu incercare. A beneficiat si de articolul 320 din CPP si este primar, conditie sociala buna, calificative bune. El nu a decis sa faca recurs si a facut procuratura. ce ar putea face in acest caz. multumesc si astept recomandariile voastre.Sper sa ma ajutati cum m-ati ajutat si in alte cazuri.
Adrian86, utilizator