Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... impartirea imobilelor achizitionate prin credit
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

impartirea imobilelor achizitionate prin credit

Buna ziua.Sotul meu a achizitionat un apartament prin credit pe 30 ani inainte cu 4 ani de casatorie, Intrucat achitarea ratelor se va face in timpul casatoriei, cum se va imparti acest apartament in caz de divort,
ContSters183256, utilizator
in cazul unui partaj, aveti un drept de creanta, sotul va trebui sa va despagubeasca pt perioada in care ati platit rate impreuna. bunul in sine e al sotului, propriu