Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... RECURS
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

RECURS

Buna ziua, Am avut proces cu administratia finantelor publice la Judecatoria Orsova. Nu mi-a convenit sentinta asa ca am facut recurs. acum mi-a venit citatie de la Curtea de apel Craiova. Nu trebuia sa se judece de tribunal recursul?
procesul dvs a fost penal sau civil?
penal
S-a schimbat. Potrivit art.28 punctul 3 cod procedura penala, curtea de apel judeca recursurile impotriva hot pronuntate de judecatorii in prima instanta, cu exceptia celor date in competenta tribunalelor. S-a modificat prin L202 din 2010.
utilizator_86, utilizator