Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii clasificare prin COD COR
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

clasificare prin COD COR

buna ziua. as dori sa stiu, va rog, daca exista vreo diferenta intre meseriile de gestionar depozit (cod cor 413101) si lucrator gestionar (cod cor 413111). multumesc mult
ma gandesc ca cel de la depozit are o raspundere mai mare, ar putea fi en-gross pe cand lucrator gestionar ar putea fi si la un magazin mai mic, mai demult vanzatorii se numeau lucratori gestionari si uneori aveau la randul lor vanzatori.
ce spui tu e logic, insa ce determina clasificarea asta? de exemplu, eu vreau sa angajez un gestionar. ce o sa fie scris pe cererea de repartitie catre alofm? gestionar simplu? iar cei de acolo ce repartizeaza? gestionar depozit, lucrator gestionar, magaziner? pe ce criterii?