Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... casa de marcat
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

casa de marcat

este necesara casa de marcat la pfa. la norma de venit
Daca se efectuează livrări de bunuri cu amănuntul, precum şi prestări de servicii direct către populaţie este obligaorie utilizarea aparatului de marcat electronic fiscal de catre PFA-norma de venit (OUG nr. 28/1999, art. 1).
OUG nr28/1999,art.2 spune ca se excepteaza de la prevederile art.1 h activitatile desfasurate ca profesii libere sub toate formele de organizare care nu implica crearea unei societati comerciale
PFA nu este... profesie libera.