avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intrebare dosar legea 290 / 2003
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intrebare dosar legea 290 / 2003

Buna ziua, am primit saptamana asta prima transa de bani de la ANRP pentru un dosar legea 290 depus la ei din august 2007, si spre surprinderea mea suma era neactualizata pentru timpul cat am asteptat eu din 2007 si pana acum.Nu am facut pana la prima transa nici o actiune in instanta, contencios sau altceva. Se mai poate face ceva?
Buna ziua domnule si eu am primit despagubirile ,prima transa, acum 3 zile pe 26 martie . 03 2011, am primit banii in cont fara nici o marire de suma dupa ce am asteptat din 2007 si pana acum, pe dosarul cu numarul 5131 la ANRP legea 290 Basarabia si tinuturile Herta, nu era mai bine sa ii actionez in instanta dinainte pentru a primi dobanda? Sunt din Vaslui daca ma puteti ajuta astept raspuns.
Cred ca se actualizeaza cea de-a doua transa,conform art.18,alin.(6).
Dar,cand ati depus dvs. hotararea la ANRP,caci si eu am depus la ei o Hotarare inca din 02.08.2007 si nu am primit nimic inca.Acum ne judecam,am avut primul termen deja...
actualizarea se face la primirea transei a 2 a
Sunt si eu in situatia dv,s-au depasit ambele termene si vreau sa-i actionez in judecata.Va rog ,va pot contacta pt cateva informatii?Va multumesc
Oltenita4, de ce nu ne impartasiti experienta dvs.cu ANRP direct pe forum,asa cum a facut-o utilizatorul Sorin Capitanescu la un moment dat?Si cum o voi face si eu cand voi termina procesul si executarea...Daca aveti ceva de spus,spuneti aici,caci suntem mai multi interesati sa aflam cum ati reusit sa obtineti banii de la ANRP.

Alte discuții în legătură

Executare silita a anrp-ului pe legea 290/2003 sorincapitanescu sorincapitanescu Buna ziua, In iulie 2007 am primit o Hotarare a Comisiei Judetene ptr aplicarea Legii 290/2003. In august 2007 am depus cerere la ... (vezi toată discuția)
Legea 290/2003 ni_leta ni_leta Buna ziua Am rugamintea daca ma poate ajuta cineva. Incerc sa sintetizez: 1. anul 2003 - am depus cererea la Prefectura insotita de inscrisurile ... (vezi toată discuția)
Rata inflatiei/legea 290/2003 sorincapitanescu sorincapitanescu Buna ziua, In iulie 2007 am primit o Hotarare a Comisiei Judetene ptr aplicarea Legii 290/2003. In august 2007 am depus cerere la ANRP de efectuare a platii ... (vezi toată discuția)