Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... as vrea sa stiu cam ce sanse am ca tata sa obtin ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

as vrea sa stiu cam ce sanse am ca tata sa obtin custodia copilului(copilul avind 6.4ani

avind in vedera caci sotia a parasit domiciliul conjugal pe 24februarie si nu a venit sa-si vada copilul decit de 3 ori in atita timp
este dificil dar nu imposibil, daca aveti martori aveti sanse de reusita. intre timp sa faceti plangere penala la parchet impotriva sotiei pentru parasirea domiciliului conjugal, va ajuta la incredintare.
ContSters191851, utilizator
sanse sunt, depinde ce probe aveti in favoarea dvs si cum sunt ele administrate. depinde si ce motive are mama pt care a parasit domiciliul..
aveti nevoie de avocat.
eu am scris chestia asta in cererea de divort la tribunal nu stiam ca trebui sa fac plingere la parchet
si de cind a plecat de acasa s-a angajat la video chat din cite stiu eu e angajata cu carte de munca acolo