avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 393 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... as vrea sa stiu cam ce sanse am ca tata sa obtin ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

as vrea sa stiu cam ce sanse am ca tata sa obtin custodia copilului(copilul avind 6.4ani

avind in vedera caci sotia a parasit domiciliul conjugal pe 24februarie si nu a venit sa-si vada copilul decit de 3 ori in atita timp
Cel mai recent răspuns: leonardniculescu , utilizator 16:06, 1 Aprilie 2011
este dificil dar nu imposibil, daca aveti martori aveti sanse de reusita. intre timp sa faceti plangere penala la parchet impotriva sotiei pentru parasirea domiciliului conjugal, va ajuta la incredintare.
Ultima modificare: Joi, 31 Martie 2011
ContSters191851, utilizator
sanse sunt, depinde ce probe aveti in favoarea dvs si cum sunt ele administrate. depinde si ce motive are mama pt care a parasit domiciliul..
aveti nevoie de avocat.
eu am scris chestia asta in cererea de divort la tribunal nu stiam ca trebui sa fac plingere la parchet
eu am scris chestia asta in cererea de divort la tribunal nu stiam ca trebui sa fac plingere la parchet
si de cind a plecat de acasa s-a angajat la video chat din cite stiu eu e angajata cu carte de munca acolo

Alte discuții în legătură

Divort cu minori implicat fara bunuri comune leonardniculescu leonardniculescu am mai pus citeva intrebari si la ultimele nu prea am primit raspunsuri. deci sotia a parasit domiciu conjugal pe 24.02 2011 si a venit la copil de 3 ori pina ... (vezi toată discuția)
Divort cu minori costy223 costy223 as vrea sa stiu si eu ce sanse am sa pastrez copilul minor la divort deoarece sotia nu are nici domiciliu si a plecat in strainatate fara sa mai trimita nimic ... (vezi toată discuția)
Ce lege imi da dreptul sa imi vad copilul bennyone bennyone am si eu o problema :Sotia mea a parasit domiciliul conjugal si a luat copilul cu ea intre noi nu este o actiune de divort sau ceva de genul.de cind a plecat ... (vezi toată discuția)