Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie incetare activitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie incetare activitate

In urma demisiei pe care am depus-o la firma si care a fost inregistrata, am incetat activitatea pe data de 01.04.2011. Urmeaza acum sa primesc decizia de incetare a activitatii, iar intrebarea mea este daca ar trebui sa o primesc si sa semneaz pentru aceasta sau pot sa iau o copie de la fortele de munca atunci cand o inregistreaza firma la care am fost. Va multumesc anticipat.
Daca doriti un exemplar al deciziei de incetare a activitatii,solicitati angajatorului.Incepand cu acest an,documentele aferente inceperii sau incetarii activitatii nu se mai depun la inspectoratul teritorial de munca.
nu este obligatoriu sa semnati dvs. decizia de incetare, dar acum nu se mai depune nimic la ITM, astfel ca va trebui sa cereti un exemplar angajatorului.
Puteti semna ca ati primit un exemplar de pe decizia de incetare a c.i.m.