Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... lamurire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

lamurire

buna dimineata.
detineam un imobil in cluj, mostenit de la parinti impreuna cu cei 3 frati ai mei.
imobilul a fost luat de stat in perioada comunista.
in baza legii 10/2001 numai 2 frati au facut cereri sa primeasca despagubiri pt acest imobil .
acum, as vrea sa va intreb cum este legea: numai cei 2 frati care au facut cereri de despagubire in baza legii 10, au dreptul la despagubiri sau desi numai ei 2 au facut, vom avea parte toti 4 fratii care suntem de fapt cu totii mostenitorii parintilor????

multumesc
noisette, utilizator