Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... card nevoi personale
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

card nevoi personale

mama mea a luat un card de nevoi personale la 75 de ani in 2007 fara girant fara garantii.daca moare,banca poate sa-mi ceara mie fiul ceva?
numai in situatia in care veti accepta mostenirea .
Veti fi mostenitor cu drepturi depline deci veti mosteni pe langa bunuri si datoriile ei, asa ca vedeti cum faceti sa reduceti datoriile.
intrebare: pentru un credit de nevoi personale girat cu fluturasul de salariu, cum isi poate banca recupera datoria?
Multumesc
Modalitati sunt mai multe dintre care cea mai scumpa este ca debitul dv sa ajunga la o firma de recuperare si atunci se va dubla datoria respectiva.