Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... model fisa de evaluare performante salariat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

model fisa de evaluare performante salariat

As ruga frumos sa-mi trimiteti modele pentru Fisa de evaluare performante salariat pentru mai multe categorii de personal - secretare, nurse, infirmiere, doctori, personal resurse umane, soferi, portari, etc -
Gasiti aici un model de evaluare a performantelor profesionale
[ link extern ]

as dori si eu sa stiu daca fisa de evaluare a salariatului este obligatorie indiferent de activitatea pe care o desfasoara. Stiti cumva ce art din CM prevede acest lucru??Si o firma de paza care are 400 de salariati paznici, tr sa le fac individual fise de evaluare anual?ma pueti ajuta cu un model pt acest domeniu si cu mai multe detalii, de catre cine se intocmesc aceste fise, persoane desemnate special, sau cine face aceasta evaluare a angajatiilor??
Multumesc mult.
Noile modificari aduse Codului Muncii cuprind pevederi referitoare la faptul ca in c.i.m. trebuie incluse criteriile de evaluare a activitatii profesionale a salariatului aplicabile la nivelul angajatorului (la articolul 17 alineatul (2), dupa litera d) s-a introdus o noua litera, litera d1), iar in Regulamentul Intern trebuie sa contina criteriile si procedurile de evaluare profesionala a salariatilor - art.258 C.mun.
freeelis a scris:

Gasiti aici un model de evaluare a performantelor profesionale
[ link extern ]

ok m am logat si nimic nu se poate descarca!
doradragan a scris:

freeelis a scris:

Gasiti aici un model de evaluare a performantelor profesionale
[ link extern ]

ok m am logat si nimic nu se poate descarca!

pentru primul link nici nu este nevoie de logare , pe cel de-al doilea eu m-am logat si a mers ...