Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen 861, 871, 881
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen 861, 871, 881

Va rog sa ma lamuriti intr-o problema.
Pentru a avea ca obiect secundar de activitate cod caen 861, 871, 881 –servicii care se refera la sanatatea umana….am nevoie de vre-o aprobare?
Obiectul principal al firmei va fi creeare de soft- 6201.
Multumesc.
Codurile trebuie sa fie din 4 cifre. In principiu, codurile referitoare la sanatatea umana trebuie sa fie unice: 8621, 8622, 8623 conform OG 124/1998.
Pentru a inmatricula o asemenea societate trebuie ca pe langa actele obisnuite pentru infiintarea unei societati comerciale trebuie sa anexati si o copie dupa un atestat de libera practica eliberat de colegiul medicilor.