Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... procedura civila art.89!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

procedura civila art.89!

Dispozitiile art.89 Cod proc. civila nu sunt aplicabile si la contestatia in anulare? Am fost contestator intr-un dosar civil si nu am fost citat la un termen de judecata, neavand cunostinta despre acesta oficial! Solutia data de instanta a fost nefavorabila, pentru ca asa se intampla in Romania asta, asa zis democratica!
In aceasta cauza, a contestatiei in anulare, eu sunt victima, persoana care a contestat o decizie civila pronuntata in recurs! Faptul ca nu am fost citat la al treilea termen de judecata, luand cunostinta despre acesta ulterior cand am aflat si solutia, nu este un motiv de a face o alta contestatie in anulare impotriva deciziei respective/ Eu zic ca da, pentru ca nu mi s-a permis sa-mi pledez cauza in fata acestei instante! Intr-o alta ordine de idei, nici nu ma mai miri prea mult de ce se intampla cu justitia din Romania! Maine Comisia Europeana va face public Raportul cu privire la justitie pentru Romania! Nu prea ii mangaie pe magistrati pe crestet, pentru actele de injustitie pe care le fac.