Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... PROMOVARE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

PROMOVARE

In prezent sunt angajata pe post de administrator I , in administratia locala personal contractual,in urma obtinerii licentei la Spiru Haret,2009 -Stiinte Juridice si Administrative Brasov-specializarea administratie publica ,se poate face promovare pe studii superioare ,in baza carei legi si pe ce post anume ?
MULTUMESC.
Daca sunteti personal contractual vi se aplica prevederile legislatiei comune in materie.
Baza legala:
LEGE-CADRU Nr. 284 din 28 decembrie 2010
privind salarizarea unitară a personalului plătit din fonduri publice
EMITENT: PARLAMENTUL ROMÂNIEI
PUBLICATÃ ÎN: MONITORUL OFICIAL NR. 877 din 28 decembrie 2010