Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Nu stiu unde sa depun o contestatie in situatia mea
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Nu stiu unde sa depun o contestatie in situatia mea

Buna seara,eu am domiciliul in bucurestisl si Acum o saptamana in afara bucurestiului (in ilfov) am fost surprins cu o persoana in automobilul propriu de politia locala. au incercat sa ma convinga ca trbuie sa semnez o amenda pentru ca am fi intretinut relatii sexuale (fapt ce m-a iritat f tare neprinzandu-ma in fapt sa zic asa.eu m-am dat jos complet imbracat la oprirea in dreptul nostru si prietena isi lua o bluza pe ea) de altel aveam masina pornita si farurile aprinse deci nu aveam intentia de a ma ascunde.Probabil le ardea de mistouri si oricum eu nu sunt tipul care sa se milogeasca sa obtina ceva. dupa ce ne-am legitimat am plecat fara sa semnam nimic. Ieri am primit o amenda consistenta prin posta pe acest motiv. Pe amenda unde scrie ca s poate depune plangere in15 zile la judecatoria .... nu este trecut nimic ... ce ar fi de facut pentru ca mi se pare un abuz. mc anticipat
Ce incadrare juridica a fost facuta?
unde mai anume v-a prins? fiindca contestatie puteti depune ori la judecatoria cornetu ori la judecatoria buftea.in functie de zona unde ati fost prins.
In termen de 15 zile de la comunicarea PV formulati plangere contraventionala la judecatoria responsabila locatiei unde a fost constatata si consemnata contraventia
goe_07, utilizator
Am fost prins in comuna pantelimon ilfov unde de altfel a fost intocmit pv .. se poate depune prin posta contestatia? ? Exista un site unde ma pot imforma exact unde trebuie depusa? ? E cam de kkt aceasta situatie in care nu stii ce sa faci
headhunter88, utilizator
Plangerea contraventionala trebuie depusa in termen de 15 zile de la semnarea/primirea procesului verbal , la Judecatoria Buftea
Radu Gabrian, Mediator