Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general DECLARATIA 112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

DECLARATIA 112

Daca am un salariat in concediu fara plata toata luna cum se completeaza decl 112?
nu ma lasa sa pun la ore lucrate 0 si la suspendate tot 0......
la suspendate treceti orele nelucrate din luna( ex.184 ore martie)
va multumesc frumos
Pentru concediu fara plata,in decl 112 in anexa 1.2 la asigurat pentru sanatate si somaj trebuie sa selectam neasigurat?si la fond garantare trebuie debifat?la fel la datorat contrib. accidente de munca?tinand cont ca este singurul salariat pe firma si e in fara plata??
El este asigurat, doar ca nu realizeaza venituri salariale.Trebuie sa tineti cont ca nu poate fi in CFS mai mult de 30(60) zile.Daca nu-l mai platiti pana la sf.anului sau variante, trebuie sa depuneti declaratia de mentiuni 010, cu scoatere din evidenta platitor salarii si sper ca nu sunteti microintreprindere( caci nu mai indepliniti conditiile)
Salariatul are CFS din 01.02.2011 pana in 17.04.2011 iar cu 18.04.2011 pleaca cu 55(b).Este corect? e singurul salariat ,firma este cu impozit pe profit.Depun 010 cu scoatere salariati in 20 zile si cam asta e ,nu-i asa?In codul muncii nu am gasit cate zile CFS pot avea salariatii,unde sa ma uit?