avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2063 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general DECLARATIA 112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

DECLARATIA 112

Daca am un salariat in concediu fara plata toata luna cum se completeaza decl 112?
nu ma lasa sa pun la ore lucrate 0 si la suspendate tot 0......
Cel mai recent răspuns: suciugeorgeta , utilizator 13:15, 21 Aprilie 2011
la suspendate treceti orele nelucrate din luna( ex.184 ore martie)
va multumesc frumos
Pentru concediu fara plata,in decl 112 in anexa 1.2 la asigurat pentru sanatate si somaj trebuie sa selectam neasigurat?si la fond garantare trebuie debifat?la fel la datorat contrib. accidente de munca?tinand cont ca este singurul salariat pe firma si e in fara plata??
El este asigurat, doar ca nu realizeaza venituri salariale.Trebuie sa tineti cont ca nu poate fi in CFS mai mult de 30(60) zile.Daca nu-l mai platiti pana la sf.anului sau variante, trebuie sa depuneti declaratia de mentiuni 010, cu scoatere din evidenta platitor salarii si sper ca nu sunteti microintreprindere( caci nu mai indepliniti conditiile)
Salariatul are CFS din 01.02.2011 pana in 17.04.2011 iar cu 18.04.2011 pleaca cu 55(b).Este corect? e singurul salariat ,firma este cu impozit pe profit.Depun 010 cu scoatere salariati in 20 zile si cam asta e ,nu-i asa?In codul muncii nu am gasit cate zile CFS pot avea salariatii,unde sa ma uit?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 112 lelcunadia lelcunadia Pentru un angajat care este in concediu fara plata , cum trecem corect in declaratie 1.sectiuanea B cu ore suspendate sau 2. ca sectiunea A neasigurat (vezi toată discuția)
Declaratii pt salariati cf oug 28/2009 Vioreld Vioreld buna ziua. daca am un salariat care a fost intr-o luna atat in somaj tehnic cf oug 28/2009, cat si in cfs (nu a muncit nicio zi), cum ar trebui sa apara ... (vezi toată discuția)
Declaratia112 - concediu cod 08 grasa78 grasa78 va rog sa-mi precizati daca este corect: am un concediu medical cod 08, cu un cuantum de indemnizatie de 1.517 lei, din care se scade CAS 10,5% in valoare de ... (vezi toată discuția)