Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediere

un angajat care beneficiaza de intreg concediu de odihna aferent anuluii in curs, are obligatia de a restitui banii primiti pentru concediu, daca este concediat pe motiv de retructurare a societatii, spre exemplu, in luna iunie?
Da, are obligatia de a restitui indemnizatia de CO aferenta zilelor de CO luate in plus.
multumesc pentru raspuns