avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediere

un angajat care beneficiaza de intreg concediu de odihna aferent anuluii in curs, are obligatia de a restitui banii primiti pentru concediu, daca este concediat pe motiv de retructurare a societatii, spre exemplu, in luna iunie?
Cel mai recent răspuns: amitza , utilizator 19:18, 20 Aprilie 2011
Da, are obligatia de a restitui indemnizatia de CO aferenta zilelor de CO luate in plus.
multumesc pentru raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre concediu alisia alisia buna ma numesc andrea as dori daca se poate sa ma lamuriti si pe mine la o problema am lucrat intr-o firma de confectii 3 ani si jumatate .in ... (vezi toată discuția)
Plata concediu iga iga am o nelamurire; :(-plec in concediu de odihna,mi se da o anumita suma de bani, e normal ca aceasta suma sa fie retinuta din salariile urmatoare?.sau mai bine ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna marin18 marin18 Buna ziua, La firma la care sunt angajat, s-a stabilit ca fiecare angajat sa-si ia concediul de odihna intr-o anume perioada. In perioada respectiva, eu vin ... (vezi toată discuția)