Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general vizare bilant obligatorie?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

vizare bilant obligatorie?

Daca sunt administratorul unei societati care are cifra de afaceri 30 000 euro si eu intocmesc toate actele contabile este obligatoriu sa am bilantul vizat de un expert contabil?
Dc nu puteti sa-mi dati un text din lege?

Multumesc
daca in actul constitutiv inregistrat la RC este precizata in componenta consiliului director persoana expert contabil, aceasta le va viza
Bilantul trebuie semnat de un economist sau expert contabil.
Pentru ca aveti CA sub 35000 eur (si total active trebuie sa fie tot sub limita) puteti incheia un contract civil cu un economist pentru semnatura.