Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bilant
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bilant

Economist angajat cu carte de munca ,.membru ceccar ca contabil autorizat, poate semna bilantul unei societati care are cifra de afaceri mai mare de 35000 eur?Multumesc
da.
Nu poate semna bilantul.
Pentru a putea semna bilantul trebuie sa aibe studii superioare economice si functie de contabil sef / director economic / etc sau sa fie expert contabil CECCAR.

Economistul cu carte de munca poate semna doar pentru firme cu CA sub 35000 eur.
daca sunteti angajat cu carte de munca si frecventati cursuri de studii superioare puteti inclusiv din anul I de facultate dar sigur vor fi multi care vor spune NU, SUCCES! daca este si optiunea administratorului LINISTITA.
Cum ati ajuns la concluzia ca "merge" si cu un an de facultate ?
doradragan a scris:

daca este si optiunea administratorului LINISTITA.

administratorul nu poate "opta" ceva ilegal... sau poate, da' platesteB-)