Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... CONTRACT INCHIRIERE CU RETINEREA UNEI GARANTII
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

CONTRACT INCHIRIERE CU RETINEREA UNEI GARANTII

Doresc sa ichiriez un apartament si am nevoie de un model de contract pentru inchiriere care sa prevada tot ceea ce trebuie din punct de vedere legal inclusiv incasarea chiriei in avans pe trei luni precum si a unei garantii pentru eventuale stricaciuni sau neplata utilitatilor,etc; garantie pe care o voi restitui la sfarsitul perioadei de contract daca apartamentul este predat intr-o stare buna fara stricaciuni si cu toate platile la zi. Acest contract vreau sa-l inregistrez la administratia financiara pentru a fii in perfecta legalitate.
Va rog daca ma puteti ajuta si cu alte informatii legate de acest subiect,astept cu nerabdare .=D>
luati legatura cu un avocat care sa va redacteze contractul de inchiriere. orice model ati gasi va trebui sa fiti atenti la conditiile de reziliere.