avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 469 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale LICENTA
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

LICENTA

BUNA SEARA!MI-AM INFIINTAT O SOCIETATE COMERCIALA CU DOMENIUL DE ACTIVITATE TURISM.MAI EXACT O AGENTIE DE TURISM.IN CAT TIMP DUPA CE DEPUN DOSARUL LA ANAT PRIMESC LICENTA DE TURISM?SE POATE SI IN REGIM DE URGENTA?STIU CA TERMENUL MAXIM E DE 30 ZILE,DAR SE POATE SI MAI DEVREME?Sau se poate obtine si mai repede(in 10-15 zile)?Inainte de a primi licenta pot face publicitate ofertelor fara sa fac incasari si fara sa organizez excursii?Care ar fi sanctiunile?Am nevoie urgen va rog de un raspuns!!!!!
Ultima modificare: Vineri, 29 Aprilie 2011
tudor_87, utilizator

Alte discuții în legătură

Functionare agentie de turism micleaionel micleaionel Buna ziua...recent am deschis o agentie de turism si as vrea sa stiu daca pot organiza excursii turistice de acum sau trebuie sa astept sa obtin brevetul si ... (vezi toată discuția)
As dori sa imi deschid o agentie turism samire07 samire07 As dori sa imi deschid o agentie de turism dar care sa nu aiba un birou pentru lucrul cu publicul prefer sa lucrez pe internet.Este posibil si care sunt ... (vezi toată discuția)
Cod caen 7912 adinutza05 adinutza05 as dori sa stiu care este codul caen pt agentia de turism detailista?am certificat de inregistrare cu cod caen 7912 agentie de turism turoperatoare,dc doresc ... (vezi toată discuția)