avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cu ce data pot desface contractul?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cu ce data pot desface contractul?

am trei angajati care incepand cu 21.04.2011 nu s-au mai prezentat la serviciu, in data de 27.04.2011 le-am trimis convocator pentru 02.05.2011 si nu s-a prezentat nici unul . Din 21.04.2011 sunt pontati nemotivati, si cu ce data le fac decizia de desfacere contract disciplinar?
Ultima modificare: Luni, 2 Mai 2011
pop berta, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:14, 3 Mai 2011
Ati trimis convocarea prin posta cu confirmare de primire?
da
Daca a semnat persoana in cauza ca a primit convocarea ii puteti face incetarea si cu data de azi.
nu am primit inca confirmarea de primire
Asteptati sa o primiti apoi ii faceti incetarea.

Alte discuții în legătură

Pensie invaliditate-desfacere cim hajnyci hajnyci Buna ziua, Va rog sa ma indrumati in urmatorul caz: avem un angajat, care a solicitat pe 15 martie 2011 eliberarea cartii de munca in vederea solicitarii ... (vezi toată discuția)
Incurcaturi cu angajatorul codreanumanuela codreanumanuela Buna ziua, tuturor. Va rog sa-ma ajutati in urmatoarea incurcatura cu angajatorul: - Pe data de 30.04 am trimis cerere de concediu - Pe data de 4.05 primesc ... (vezi toată discuția)
Cum fac cercetarea disciplinara in cazul nerespectarii preavizului? jujica jujica Buna ziua Un angajat a depus cerere de incetare CIM in 01.08, cu 31.07.Conducerea doreste respectarea CIM , adica in cazul demisie , cu preaviz de 20 zile ... (vezi toată discuția)