Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cu ce data pot desface contractul?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cu ce data pot desface contractul?

am trei angajati care incepand cu 21.04.2011 nu s-au mai prezentat la serviciu, in data de 27.04.2011 le-am trimis convocator pentru 02.05.2011 si nu s-a prezentat nici unul . Din 21.04.2011 sunt pontati nemotivati, si cu ce data le fac decizia de desfacere contract disciplinar?
pop berta, utilizator
Ati trimis convocarea prin posta cu confirmare de primire?
da
Daca a semnat persoana in cauza ca a primit convocarea ii puteti face incetarea si cu data de azi.
nu am primit inca confirmarea de primire
Asteptati sa o primiti apoi ii faceti incetarea.