Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale model de delegatie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

model de delegatie

Buna ziua, ma ajutati va rog cu un model de delegatie?

Multumesc!
Model de delegatie pentru ce?
poate te ajuta modelele astea

DELEGAŢIE

SC......SRL cu sediul în Bucureşti, Str. , nr. , sector , înregistrat la Registrul Comerţului sub nr. , C.U.I. – , prin reprezentanţii legali: D-na - Director General şi D-na – Director, prin prezenta deleagă pe D-na /Dl ........, consilierul societăţii să reprezinte interesele SC....SRL în vederea prezentarii societatii noastre.

DIRECTOR GENERAL,

sau

SC SOCIETATE SRL
Cod xxxxx
adresa xxx

DELEGATIE

Domnul xxx, posesor a C.I. seria xx nr. 1xxxxx, eliberat de xxxx la data de xxxx, angajat al societatii in functia de ……………… este imputernicit sa reprezinte firma noastra la xxxxxx , in vederea …………

data
Director

sau

Model ordin de deplasare / delegatie in strainatate.pdf

[ link extern ]

sau [ link extern ]
ContSters61634, utilizator
Pt scoaterea unui extras de carte funciara de la ANCPI
La eliberarea extrasului de carte funciara pentru informare va trebuie o imputernicire iar daca este vorba de extras pentru autentificare, acela se poate solicita doar de catre notar.
caprice a scris:

Pt scoaterea unui extras de carte funciara de la ANCPI

nu trebuie imputernicire completati cererea si ridicati actul