Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sesizare CSM
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sesizare CSM

Buna ziua. Pe 2 Mai 2011 s- a dat solutionarea la recursul lui T.A. respins ca nefondat. S-au adus probe noi la dosar si avem convingerea ca nimeni nu a citit aceste probe. As dori sa stiu in ce conditii putem sa facem o sesizare la CSM (Consiliul Suprem al Magistratilor)...
in recurs nu se pot aduce probe noi ci acesta se solutioneaza strict pt motivele prev de 304 cpc, asadar chiar dc ati adus probe noi acestea nu au fost luate in conder intrucat instanta este investita sa solution rec in lim prev de acest art
doroiman a scris:

in recurs nu se pot aduce probe noi ci acesta se solutioneaza strict pt motivele prev de 304 cpc, asadar chiar dc ati adus probe noi acestea nu au fost luate in conder intrucat instanta este investita sa solution rec in lim prev de acest art

Art. 304 din Cpc se poate aplica si in cazul unei probleme penale ? :D nu vreau sa va inteleg gresit
intrati pe CSM vedeti acolo cum si in ce conditii puteti sesiza CSM
[

Art. 304 din Cpc se poate aplica si in cazul unei probleme penale ? :D nu vreau sa va inteleg gresit

in penal aveti art 385 ind 9 c pr pen care prevede motivele de recurs
Apropo de ce spuneti dvs dl "doroiman", citez " in recurs nu se pot aduce probe noi "... Avem ca exemplu recursul nostru: in ziua de recurs avocatul inculpatului a cerut amanarea recursului pentru a-si pregati apararea, iar judecatorii au cerut probe noi la dosar. De aici ce sa inteleg?#-o

Iar daca nu s-ar fi luat in considerare probele noi, le putem folosi pentru revizuirea dosarului?