avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 123 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... pot sa-mi infiintez o INTREPRINDERE INDIVIDUALA ( II) ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

pot sa-mi infiintez o INTREPRINDERE INDIVIDUALA ( II) fiind cadru militar? Dar un SRL?

cu conditia sa ma incadrez in % legi :L 80/1995 SI L53/2011 PT MODIFICAREA SI COMPLETAREA LEGII.
Dar cum in Romania orice lege se poate interpreta poate ma sfatuiti si pe mine ce sa aleg.
va multumesc frumos si astept cu nerabdare raspunsurile d-voastra
Cel mai recent răspuns: Adrian Tudor , Consultant asigurari 11:40, 10 Mai 2011
Nu , ctiti cu atentie statutul cadrelor militare. De fapt daca luati exemplu de la ministrul dv care este si general si ministru si mare om de afaceri ,nu ma mai mira nimic.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot fi taximetrist daca sunt cadru militar? luky0821 luky0821 As dori sa stiu daca in calitate de cadru militar(M.Ap.N.) pot din punct de vedere legal sa practic activitatea de taximetrie in afara orelor de program. Va ... (vezi toată discuția)
Cadre militare puse la dispozitie spown1972 spown1972 Avand in vedere ca, in lumina vechiului text legal, doar faza procesuala (inceperea urmaririi penale, trimiterea in judecata)consituia temeiul suficient ... (vezi toată discuția)
Demisie cadru militar ContSters405252 ContSters405252 Buna ziua! Sunt cadru militar si mi-am depus demisia acum aproape 30 de zile calendaristice. Demisia inseamna si trecere mea in rezerva, dupa cum mi-a fost ... (vezi toată discuția)