Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Muzeele lumii. Idei pentru zile ploioase
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Muzeele lumii. Idei pentru zile ploioase

Pentru timp urit, pentru bucuria ochiului si a sufletului:
[ link extern ] /
sper sa va placa (daca nu l-ati vazut deja) si sper ca nu se considera reclama, e un site public.
Muzeul National de Arta al Romaniei

Galeria de Arta veche romaneasca

[ link extern ]

Este unul din cele mai complexe site-uri de prezentare,m-a incantat in mod deosebit.
NU e asa spectaculos ca googleartproject dar e bine prezentat pentru Romania:

[ link extern ]

ca si Muzeul satului din Sibiu prezentat pe aici de un utilizator.

E proaspat! E lansat azi! (marti 5 iulie 2011)
[ link extern ] .

Se face un tur virtual cu posibilitatea de a vedea detalii.
ContSters200573, utilizator
Madrid, Spain: Prado Museum
[ link extern ]
London, England: British Museum
[ link extern ]
Musée de l'Ermitage. Saint Pétersbourg

[ link extern ]