Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... calcul indemnizatie cic salariat si pfa
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

calcul indemnizatie cic salariat si pfa

Buna ziua,

Realizez venituri si din salarii si din activitati independente. Am citit in lege ca la calculul indemnizatiei pentru cresterea si ingrijirea copilului se cumuleaza veniturile.Venitul net lunar din salariu este 2000. Ma intereseaza care este baza de calcul avand in vedere ca pentru activitatea independenta am depus pentru anul 2011 o declaratie de venit estimat pentru suma de 7000 brut si platesc un impozit de 280 lei pe trimestru, dar am realizat pe 2011 un venit real de 16000 lei. Pe baza caror documente se calculeaza venitul din activitati independente?
M-ar interesa si actul normativ in care pot gasi acest calcul.

Va multumesc anticipat!
legea nr. 111/2010 privind indemnizatia pentru ctesterea copilului are in vedere veniturile impozabile, deci daca veti plati impozit la vernitul real acesta se va lua in calcul nu cel declarat anticipat