avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto

am si eu o intrebare. daca cumpar o masina din a afara mai exact din italia si vreau sa nu platesc taxa auto ci sa dau statul in judecata dar sa nu platesc taxa inainte pot?
Cel mai recent răspuns: GUVERNATOR MG , Consilier juridic 14:36, 16 Mai 2011
Adica sa-l dati asa, preventiv!
Buna ziua @Serban...
Putina logica..
Adica divortezi,inainte sa te casatoresti...nu se poate..:O
Puteti sa actionati pentru a nu plati taxa dar nu veti putea circula in tara in aceasta perioada decat cu numere provizorii care va sunt acordate pe o perioada limitata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Numere de imatriculare provizorii pedro01 pedro01 buna ziua am si eu o nedumerire am cumparat o masina cu numere de italia,verificare si asigurare in termen,fostul propietar a scos trei randuri de numere ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto alpyne alpyne m-am gandit sa pun aceasta intrebare gandindu-ma ca e mai sigur sa fiu 100%sigur decat sa fac o greseala.subiectul.vreau sa cumpar un auto inmatriculat in ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare IoanK IoanK Buna ziua, multumesc tuturor celor care m-au ajutat cu sfaturi si in instanta, nu o sa dau nume. Am cateva intrebari. 1. Dupa ce am castigat in instanta ... (vezi toată discuția)