avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... PFA cu angajati
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

PFA cu angajati

Am o firma de taximetrie PFA, dar as dori sa raman ca administrator de firma ,si sa imi angajez 2 soferi.Exista aceasta posibilitate?
Cel mai recent răspuns: ContSters202274 , utilizator 15:29, 17 Mai 2011
Nu, acum nu, dar se zice ca este o ordonanta pe masa guvernului ca sa se poate face angajari si pe PFA pe domeniul pe care ai fost autorizat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa taxi poate angaja? banu20 banu20 Buna ziua, as dori sa intreb daca PFA cu autorizatie pentru taximetrie poate face angajari. Conform OUG 46/2011 publicata in M. OF 350/2011 eu am inteles ca ... (vezi toată discuția)
Infiintare firma regim taxi ; srl/pfa kib kib Problema mea este simpla...vreau sa infiintez o firma cu domeniul de activitate transport in regim TAXI ,ceea ce implica, bineinteles , obtinerea unei ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfa si denumire functii adiacente nemmo nemmo Buna ziua. Doresc sa infiintez un PFA pentru infiintarea unui bussiness in domeniul IT (subdomeniile Software si Hardware). Firma va avea 3 membri : un ... (vezi toată discuția)