avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 288 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxe vamale
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxe vamale

Stie cineva unde pot gasi informatii despre nivelul taxelor vamale (si despre nivelul accizelor) pentru importul de vinuri? Va multumesc.
Elena
Buna ,
Vezi Tariful vamal de import al Romaniei pt taxe vamale iar despre accize cred ca gasesti in noul cod fiscal.
Succes
unde gasesc tariful vamal al Romaniei?
se gaseste undeva pe net
exista o forma informatica al acestuia??
Buna,
Incearca Regionala vamala, Str mircea Eliade, nr 18, Bucuresti
Acolo e posibil sa gasesti tarifele

Anonymous a scris:
>unde gasesc tariful vamal al Romaniei?
se gaseste undeva pe net
exista o forma informatica al acestuia??
este la www.indaco.ro/products_tarif.html

2003 este gratuit si se poate cumparat soft pentru 2004. este usor de folosit. eu sint francez si am instalat versiuna 2003 si am resit sa folesesc destul de bine.

ciao
Karim


Anonymous a scris:
>unde gasesc tariful vamal al Romaniei?
se gaseste undeva pe net
exista o forma informatica al acestuia??


Anonymous a scris:
>unde gasesc tariful vamal al Romaniei?
se gaseste undeva pe net
exista o forma informatica al acestuia??

Alte discuții în legătură

Unde si cat mai platesc? Vicentiu38 Vicentiu38 buna ziua, am tot cautat pe net ,am mai scris si la alte forumuri dar degeaba,poate aici gasesc pe cineva care sa imi dea un raspuns mai exact problema e ... (vezi toată discuția)
Ce edituri mai publica autori necunoscuti? Flavyta Flavyta Intrebarea mea, dupa cum se vede in titlu, e ce edituri mai publica autori necunoscuti? Si, mai mult, chiar daca publica cineva, mai exista public pentru ... (vezi toată discuția)
Taxe vamale pentru importul de motociclete Vreau sa-mi aduc o motocicleta sh si nu stui care sunt taxele vamale accize etc. Stie careva une pot gasi toate lucrurile astea? (vezi toată discuția)