avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CCM la nivel de ramura 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CCM la nivel de ramura 2011

Buna ziua,

Intrebarea mea este daca un angajator cu cod caen 46, ramura comert, nu respecta prevederile CCM-ul la nivel de ramura, inclusiv salariu marit cu 50 ron, ce sanctiuni i se pot aplica?
Cel mai recent răspuns: Gabriel Amironesei , Consilier juridic 11:05, 19 Mai 2011
1. Poate fi dat in judecata de oricare dintre salariati si obligat de instanta sa respecte CCM la nuvel de ramura.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ramura induistrie ninel_d ninel_d Azi am mers la ITM pentru a afla din ce ramura face parte o societate cu domeniu de activitate patiserie-covrigarie si am ramas pur si simplu uimit ;am ... (vezi toată discuția)
Salarii compensatorii cami e cami e Stie cineva cate salarii compensatorii trebuie sa primeasca un salariat disponibilizat , sistem privat, ramura de activitate comert? Firma are 120 angajati si ... (vezi toată discuția)
Ccm pe ramura comert beatrice culda beatrice culda Buna ziua, Stiind prevederile CCM pe ramura Comert care mai este in vigoare pana la incheierea unui nou contract: \" [i]Art. 3. - (1) Clauzele ... (vezi toată discuția)