Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CCM la nivel de ramura 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CCM la nivel de ramura 2011

Buna ziua,

Intrebarea mea este daca un angajator cu cod caen 46, ramura comert, nu respecta prevederile CCM-ul la nivel de ramura, inclusiv salariu marit cu 50 ron, ce sanctiuni i se pot aplica?
1. Poate fi dat in judecata de oricare dintre salariati si obligat de instanta sa respecte CCM la nuvel de ramura.