Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... termene
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

termene

buna ziua,
va rog sa ma lamuriti intr-un dosar de divort ce reprezinta art. 242 alin. 1 pct. 2 C. proc. civ. Cu recurs pe toată durata suspendării.
multumesc
Inseamna ca judecata se suspenda in cazul neprezentarii in fata instantei a ambelor parti si in conditiile in care partile nu au solicitat judecarea in lipsa.
multumesc frumos!
Pentru putin.
Cat priveste recursul , partile pot declara recurs impotriva inchieerii prin care s-a dispus suspendarea judecatii , ca si impotriva cererii de repunere pe rol a procesului .