avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 419 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... RCA Falsa
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

RCA Falsa

Ce pot sa fac daca polita RCA este falsa? Pe cine pot sa trag la raspundere?.....pe vanzator ......pe Astra?????
Cel mai recent răspuns: Adrian Tudor , Consultant asigurari 21:07, 26 Mai 2011
Pe cel care ti-a intocmit polita RCA.
In ce sens este falsa ?
Cum a-ti ajuns la concluzia ca este falsa?
Incercati sa fiti mai explicit in legatura cu polita RCA. Ati fost implicat intr-un accident si asa ati constatat ca polita este falsa sau ati fost depistat in trafic de organele de politie cu polita falsa?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident rutier cornelpoprock cornelpoprock Buna seara, Am fost implicat intr-un accident rutier fara victime, doar cu pagube materiale. Conform procesului verbal al politiei, nu am fost vinovat. In ... (vezi toată discuția)
Am fost accidentat si nu am rca leorot leorot buna seara, am fost implicat intr-un accident auto din vina exclusiva a celuilalt, recunoscuta si de el. eu nu am rca valabil. pot face constatare amiabila ... (vezi toată discuția)
Asigurare rca falsa BobySolo BobySolo Buna ziua, am fost implicat intr-un accident rutier (o duba mi-a taiat calea iesind de pe un drum secundar unde avea \"Cedeaza trecerea\" si desi am franat ... (vezi toată discuția)