Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... declaratii intreprindere individuala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

declaratii intreprindere individuala

buna ziua. sunt cam nelamurita in legatura cu declaratiile ce trebuiesc depuse de o intreprindere individuala infiintata in 2011 platitoare de tva, in afara de declaratia 220. multumesc anticipat
Daca nu aveti angajati,atunci doar decl.300... la trimestru si sa tineti jurnal de cumparari si vinzari..
Succes!!
multumesc frumos. nu am angajati. insa am gasit ceva si de declaratia 200, 392 si 394.......trebuiesc depuse si aceste declaratii?
adinacopacel, utilizator
poate asta va ajuta..
[ link extern ]
multumesc.....o zi frumoasa va doresc
pentru o intreprindere individuala cu cod caen 4799 comert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor se pot deconta bonurile de benzina? si daca se pot deconta trebuie ordin de deplasare si foaie de parcurs. iar factura de cazare se poate introduce in contabilitate? facturile de internet si utilitati daca nu sunt trecute pe numele intreprinderii, insa s-a facut contract de comodat pe adresa se pot inregistra ca si cheltuieli? multumesc anticipat.
adinacopacel, utilizator