Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... PFA TAXI CU ANGAJATI.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

PFA TAXI CU ANGAJATI.

Daca sunt PFA, as avea posibilitatea sa angajez un sofer, sau doi pe aceasta firma,eu ramanand administrator..Am omis sa spun sunt PFA taxi.
Da, acum puteti!
mihaelanagy a scris:

Daca sunt PFA, as avea posibilitatea sa angajez un sofer, sau doi pe aceasta firma,eu ramanand administrator..Am omis sa spun sunt PFA taxi.

In urma modificarilor aduse OUG nr.44/2008, persoanele fizice autorizate (PFA) vor avea dreptul sa angajeze cu contract individual de munca terte persoane pentru desfasurarea activitatii pentru care au fost autorizate.