avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... articole si aliniate....
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

articole si aliniate....

buna ziua...va rog sa ma lamuritzi si pe mine in legatura cu...:Condamna inculpatul Bogdan adrian pentru savarsirea infractiunii prev si ped de art.87 alin.1 din O.U.G. nr195/2002,cu aplic.art 3201 alin 7. Cod procedura penala.art 74 lit a si art 76 lite Cod penal la pedeapsa de 5 luni inchisoare
Face in cauza aplicarea dispozitiilor art 71,64 lit a teza a II-a si lit.b Cod penal. In temeiul art 81,82Cod penal si art 71 alin 5 Cod penal dispune suspendarea conditionata a executarii pedepsei principale si a pedepsei accesorii pe o durata de 2 ani si 5 luni...Deci eu tre sa astept cat?sa pot sa dau pt permis din nou?banuiesc ca mi l-au anulat...va rog sa ma lamuriti...multumesc!!



Cel mai recent răspuns: ContSters209338 , utilizator 14:01, 31 Mai 2011
Permisul a fost anulat.
In termen de 1 an de la ramanerea definitiva a hotararii veti sustine , din nou , examenul , in vederea redobandirii dreptului de a conduce pe drumurile publice.
Dupa doi ani si cinci luni ( acesta este termenul de incercare ) va opera reabilitarea de drept , daca nu veti mai savarsi nicio infractiune.
Cazierul dumneavoastra nu va fi curat.
Va multumesc...!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cand pot sa dau de permis daca sentinta suna asa? gmariana65 gmariana65 19.12.2013 Ora estimata: 08:30 Complet: Complet 1 Penal Tip solutie: Condamnare Solutia pe scurt: In baza art.87 alin 1 din OUG nr.195/2002 cu aplic.art. ... (vezi toată discuția)
Lamuriri sentinta mircea_av mircea_av Condamnare Solutie: Condamnă inculpatul A.C, pentru săvârşirea infracţiunii prev. şi ped. de art. 87 alin. 1 din OUG 195/2002, republicată, cu ... (vezi toată discuția)
Doresc si eu sa stiu ce"insemna "... si daca mai pot recupera permisul de conducere ??? inteu87 inteu87 Solutie: În baza art.3201 alin.4 Cod procedură penală - admite cererea formulată de către inculpat ...... la 6 (şase) luni închisoare pentru ... (vezi toată discuția)