Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Proces inselaciune
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Proces inselaciune

Ce se intampla daca sunt inculpat si la al 2-lea termen nu ma prezint?
Sau ce motive pot invoca
Primul termen a fost acum o luna iaar acum este al 2-lea termen.In primul termen am cerut termen pentru angajare avocat si ei pentru citarea partilor.
1. Puteti risca sa fiti adus cu mandat.
2. Numai daca sunteti in imposibilitate(ex. internat spital) si faceti dovada la termenul urmator.
:offtopic: Interventie moderator: de ce nu puteti intrebarile pe care le aveti tot acolo unde ati deschis topicul?