avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 480 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Proces inselaciune
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Proces inselaciune

Ce se intampla daca sunt inculpat si la al 2-lea termen nu ma prezint?
Sau ce motive pot invoca
Primul termen a fost acum o luna iaar acum este al 2-lea termen.In primul termen am cerut termen pentru angajare avocat si ei pentru citarea partilor.
Cel mai recent răspuns: Gabriela Mihai , Avocat 16:04, 30 Mai 2011
1. Puteti risca sa fiti adus cu mandat.
2. Numai daca sunteti in imposibilitate(ex. internat spital) si faceti dovada la termenul urmator.
:offtopic: Interventie moderator: de ce nu puteti intrebarile pe care le aveti tot acolo unde ati deschis topicul?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recurs judecat in lipsa animacikaa animacikaa daca am cerut amanarea primului termen pt angajarea unui avocat ales (recurs-inculpat) si in ziua urmatoarei termen o sa fiu in spital ce se intampla? se ... (vezi toată discuția)
Fisa aptitudini daniela-claudia daniela-claudia cand elibereaza medicul de medicina muncii fisa de aptitudini pt.un salariat incadrat pe o perioada nedeterminata? Anual? De ex. daca unui salariat i s-a ... (vezi toată discuția)
Expertize contabile judiciare otto2007 otto2007 va rog sa imi spuneti unde gasesc ultimile norme actualizate pt efectuarea expertizelor contabile judiciare. Nu ma refer la expertize fiscale ci la cele ... (vezi toată discuția)