avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... norma de lucru 4 ore/luna, zile de concediu pe an cate?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

norma de lucru 4 ore/luna, zile de concediu pe an cate?

Buna ziua,
Am si eu o intrebare: daca angajatul lucreaza 4 ore/luna, cate zile de concediu de odihna va avea pe an?
Cel mai recent răspuns: dgnConsulting , Contabil 15:32, 31 Mai 2011
La fel ca si un angajat cu 8 ore, minim 21 zile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de odihna angajat 2 ore/zi violiza violiza buna ziua, sunt angajata cu 2 ore/ zi si as vrea sa stiu cum pot beneficia de concediu de odihna si cum ar fi corect: 1) 5 zile lucratoare pontate cu 8 ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna pentru c.i.m. cu durata 8 ore / luna trandafir2 trandafir2 Buna ziua, Urmeaza sa incheiem un c.i.m. cu durata de 8 ore / luna. Practic angajatul va lucra o zi pe luna. In acest caz, de cate zile de concediu pe an ... (vezi toată discuția)
Co norma partiala v_florina v_florina Buna ziua, Revin cu vesnica intrebare referitoare la CO pentru angajat cu norma partiala. Inteleg, daca am un angajat cu norma de 2 ore/zi si 21 zile CO, ... (vezi toată discuția)